ثبت وب سایت ثبت وب سایت

رتبه این آیتم
ثبت وب سایت
رتبه 4 در 35 رای از 1 تا 5

ثبت وب سایت

جهت راه اندازی سایت خود ابتدا نیاز به انتخاب دامنه دارید. جهت ثبت دامنه حتما سعی کنید با متخصص سئو مشورت نمایید زیرا ثبت دامنه اشتباه ممکن است کلیه زحمات شما رو بر باد بده. پس از ثبت دامنه می بایست برای دامنه خود هاستینگ تهیه نمایید. حتما قبل از تهیه هاست با طراح وب سایت خود هماهنگ کنید زیرا ممکن است سایتی که شما تهیه می نمایید مناسب وب سایت شما نباشد. ممکن است بخواهید سایت خود رو به صورت رایگان طراحی نمایید پس وارد لیست سایت های طراحی سایت رایگان شوید. در غیر اینصورت می بایست شرکت طراحی سایت مناسب رو بیابید. یافتن شرکت طراحی سایت مناسب کار ساده ای نیست سعی کنید شرکتی رو انتخاب نمایید که تجربه فراوانی در زمینه طراحی وب سایت داشته باشد و نمونه کارهای شرکت رو رویت نمایید. طراحی سایت دارکوب فعالیت خودش رو به طور رسمی از سال 1381 آغاز نمود و در این مدت حدود3000 سایت برای شرکت ها، شخصیت ها، سازمان ها و حتی شرکت های طراحی سایت حرفه ای طراحی نموده است که در این مدت تجربه فراوانی در زمینه طراحی و برنامه نویسی سایت و همچنین بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) کسب نموده است. پس ما خود رو به عنوان پر تجربه ترین طراح سایت در ایران به شما معرفی می نماییم. پس از انجام توافقات و مشخص شدن قیمت نهایی کار طراحی وب سایت شما آغاز می گردد و در این مدت به شما روزانه گزارش کار داده می شود تا در جریان روند رشد پروژه خود باشید. طراحی سایت بسته به نوع درخواست از یک هفته تا 3 ماه زمان می برد و در این مدت می بایست تعامل کامل با مجموعه دارکوب داشته باشید. در صورتی که می خواهید سایت شما با کلمات کلیدی خاصی در موتورهای جستجو بالا بیاید این مورد رو حتما قبل از شروع کار طراحی سایت و همچنین قبل از ثبت دامنه اعلام نمایید تا در کلیه بخش های پروژه این مورد در نظر گرفته شود. در مدت انجام پروژه شما جلساتی نیز از بابت تبادل نظر در دفتر کارفرما و یا در دارکوب برگزار می گردد. در مورد مراحل ثبت سایت در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

ثبت دامنه:

همینطور که در بالا گفتیم ثبت نام دامنه اولین گام در ایجاد حضور آنلاین شما و پلی برای رسیدن به بازدید کننده است. ما به شما نحوه ایجاد و ثبت دامنه خود رو نشون خواهیم داد، از برخی از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید و بهترین نام دامنه رو انتخاب کنید تا مطمئن بشید که سایت شما به بیشتر افراد دسترسی پیدا می کنه. این کار میتونه با سرویس هاستینگ و یا بدون اون انجام بشه.

•اگه میخواید با سرویس هاستینگ انجام بشه باید مسیر مناسب رو انتخاب کنید:

وب سایت شما با مجموعه ای از فایل های ساخته شده است، بنابراین شما به مکانی برای ذخیره این فایل ها نیاز دارید. شما می تونید اون رو در کامپیوتر شخصیتون(بدون سرویس میزبانی) نگه دارید یا اون ها رو در سرورهای شرکت های دیگه (با سرویس میزبانی) ذخیره کنید. مسیر مورد نظرتون رو انتخاب و سپس مجموعه ای از دستورالعمل ها رو دنبال کنید.

 

•انتخاب سرویس هاستینگ:

یک سرویس برای میزبانی وب سایت خودتون انتخاب کنید. در این زمینه خدمات معتبر وجود داره و شما میتونید یکیشون رو انتخاب کنید؛ نسبت به خدماتی که ارائه میدن و قیمت ها و اولویت های شما سرویس مورد نظر رو انتخاب کنید.

 

•از سایت های چک کننده ی دامنه برای عدم ثبت پیشین آن دامنه اطمینان حاصل کنید:

این مدل سایت ها همه دارای یک چک کننده هستن، در اونجا نام دامنه ی مورد نظر رو تایپ می کنید و در صورتی که کسی قبل از شما اون رو ثبت نکرده باشه، به شما میگه که در دسترس است یا گزینه های دیگه ای رو پیشنهاد می ده. 

 

•انتخاب سرویس های دیگر:

اگه نام دامنه ی مورد نظرتون موجود بود، می خواید انتخابش کنید و دستورالعمل های مربوط به اون سرویس خاص رو دنبال کنید. وقتی که نام دامنه خودتون رو انتخاب می کنید، شما همچنان می تونید فرصت هایی رو برای اضافه کردن سرویس های دیگه ای که هاست فراهم می کنه، داشته باشد. پس اونچه که برای شما بهتر است رو انتخاب کنید.

 

•فرم های مربوط رو پر کنید:

فرم های مورد نظر خود رو پر کنید، در حقیقت اون ها اطلاعاتی از شما می خوان که میتونید به صورت پابلیک یا خصوصی نگهشون دارید.

 

•پرداخت کنید:

ثبت سایت که رایگان نیست، باید باباتش هزینه پرداخت کنید. فقط مطمئن بشید که اطلاعات پرداختتون رو به درستی وارد کردید.

 

•از ابزارها استفاده کنید:

وقتی که ثبت نامتون تموم شد و همه چیز خوب پیش رفت، می تونید از ابزارها برای بارگذاری مطالب به سایتتون استفاده کنید. شما همچنین می تونید آپلود رو از طریق برنامه های نرم افزاری مثل فایرفاکس یا Dreamweaver تنظیم کنید.

 

 

حالا اگه می خواید بدون سرویس هاستینگ دامنه ثبت کنید باید:

•ISP خود را چک کنید:

در حال حاضر، این مشکل میزبانی وب سایت شما در سرورهای خودتون، این است که برخی از ISP ها (ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) این اجازه رو نمی دن، اون ها ترافیک شما رو مسدود خواهند کرد. بنابراین، اولین کاری که باید انجام بدید این است که با ISP خودتون چک کنید تا مطمئن بشید که مجاز است یا نه و در غیر این صورت مجبورید که IP ها رو تغییر یا ذهن خودتون رو در مورد میزبانی تغییر بدید.

 

•انتخاب ثبت کننده:

یا یکی از سرویس های اصلی میزبانی رو انتخاب کنید یا یک وب سایت رو پیدا کنید که فقط ثبت نام بکنه .شما می تونید به راحتی نام دامنه رو با اکثر شرکت های میزبانی ثبت نام کنید.

 

•سرور دریافت کنید:

 برای میزبانی سایت خود به یه سرور نیاز دارید. شما می تونید یک کامپیوتر قدیمی رو احیا کنید یا می تونید یک سرور مستقیم بگیرید؛ هر کدوم که نیاز شما رو به بهترین حالت ممکن برآورده می کنن، می تونید استفاده کنید فقط مطمئن بشید که می تونن نیازهای وب سایت شما رو برآورده کنن. 

 

•IP آدرس ثابت بگیرید:

شما باید آدرس IP خودتون رو تنظیم کنید تا یکی باشه چون اگه تغییر کنه مردم نمی تونن به سایت شما دسترسی پیدا کنن. 

 

•دریافت نرم افزار مورد نیاز:

 شما برای بالا آوردن سرور خود به نرم افزار نیاز دارید، پس اونی که براتون بهتره رو انتخاب کنید.

 

•کانفیگ روتر و فایر وال: 

هر دو روتر و فایروال شما نیاز به تنظیم مجدد دارن تا وب سایتتون بتونه کار کنه. 

 

• مسیر ترافیک دامنه ی خود را به کامپیوتر انتقال دهید:

مطمئن بشید که همه چیز به درستی تنظیم شده است و ترافیک دامنه شما به مکان درستی ارسال میشه.

 

•تشخیص تهدیدات امنیتی:

شما باید درک کنید که به کار انداختن سرور خودتون یک خطر امنیتی جدی است، چرا که هک کردن اون بسیار ساده تر است و شما باید اقدامات امنیتی مناسبی رو انجام بدید.

 

 

خب حالا بعد انتخاب اینکه خدمات هاستینگ بگیریم یا نه، نوبت نام دامنه است که باید اسم کامل و کوتاه، قابل توجه و مهم تر از همه حرفه ای رو انتخاب کنیم.

پس از این کار میریم سراغ انتخاب دامنه که میتونه .com, ir. و یا چیزای دیگه باشه. هر کدوم از این ها رو که انتخاب می کنید به رایج بودنشون و اینکه برای چه نوع سایتی میخواید انتخاب کنید دقت لازم رو داشته باشید.

28-خرداد-1397

نویسنده این مقاله می باشد که از سال 1381 تا کنون در زمینه طراحی و بهینه سازی وب سایت فعالیت دارد.

شبکه اجتماعی های نویسنده اینستاگرام و لینکدین.

به اشتراک گذاری مطلب در

به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در توئیتر به اشتراک گذاری در لینکدین

12 نظر

 • محمد مردانی چهارشنبه, 12 تیر 1398 12:02 پست شده توسط محمد مردانی

  ممنون از مطالب خوبتون

 • 565saeid یکشنبه, 12 اسفند 1397 21:22 پست شده توسط 565saeid

  مطالب بسیار اموزنده و مفید بود خیلی ممنون از سایت خوبتون. دوستان عزیز خوشجال میشم به سایت منم یه سری بزنید.

 • امیرssss سه شنبه, 20 بهمن 1394 11:30 پست شده توسط امیرssss

  دوستان پیشنهاد می کنم در زمینه طراحی سایت یه سری هم به سایت آی تی گستران بزنید

 • نوین مارکتینگ یکشنبه, 20 دی 1394 19:19 پست شده توسط نوین مارکتینگ

  سلام با تشکر از سایت خوبتون دوستان اینم آدرس سایت منه خوشحال میشم یه نگاهی بندازید

 • اقای امیرحسین جمعه, 26 دی 1393 12:10 پست شده توسط اقای امیرحسین

  سلام خیلی خوبه واسه منکه کابردداشت

 • مجیدبلوکی یکشنبه, 14 دی 1393 14:57 پست شده توسط مجیدبلوکی

  امیدوارم این دفعه بتونم موفق بشم یه سایت فعال کنم. چون چندباری که درست کردم یا قالبها مشکل داشتن یا اصلا بعداز فعال شدن دیگه باز نمیشد

 • نیما12 سه شنبه, 26 آذر 1392 15:44 پست شده توسط نیما12

  کد فعال سازی میخاد کاری کنید که کد به من بدون اینکه به ایمیل ارسال بشه برسه

 • سارا دوشنبه, 04 آذر 1392 18:14 پست شده توسط سارا

  برای یک دفتر وکلا چه دامنه و هاستی رو پیش نهاد میکنید ؟ ----------------- از کلمه وکیل حتما در دامنه استفاده می کنم و هاست 100 مگابایتی برای شروع به کار سایت شما کافیه

 • رها شنبه, 16 شهریور 1392 13:41 پست شده توسط رها

  عاليه

 • a.y.m سه شنبه, 05 شهریور 1392 22:00 پست شده توسط a.y.m

  سلام این سایت عالیه

 • پروین یکشنبه, 26 خرداد 1392 19:25 پست شده توسط پروین

  من خواستاراطلاعات بیشتر از این سایت هستم

 • محمد یکشنبه, 05 خرداد 1392 19:35 پست شده توسط محمد

  عالیست

يک نظر بدهيد

موارد ستاره دار الزامی هستند

تماس با ما

info [ at ] joomir.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور )
آموزشگاه طراحی سایت و سئو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد