بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی وب بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی وب

رتبه این آیتم
بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی وب
رتبه 3 در 9 رای از 1 تا 5

 

  بازاریابی اینترنتی صرف نظر از اندازه ی کسب و کار شما یکی از راه های کم هزینه برای رسیدن به بازار هدف است. در ادامه ی مقاله بیشتر در مورد این موضوع و بازاریابی دیجیتال توضیح خواهیم داد.

 

بازاریابی اینترنتی:

بازاریابی اینترنتی که به نام بازاریابی آنلاین هم شناخته شده است، فرایند ترویج کسب و کار یا نام تجاری و محصولات یا خدمات در بستر اینترنت با استفاده از ابزارهایی است که به افزایش ترافیک و فروش کمک می کنه.

بازاریابی اینترنتی یک اصطلاح بسیار گسترده است که شامل طیف وسیعی از تاکتیک ها و استراتژی های بازاریابی از جمله محتوا، ایمیل، جستجو، شبکه های پرداختی و غیره می شه.

با این حال، امروزه بازاریابی اینترنتی اغلب با "بازاریابی محتوا" همخونی داره.

چرا؟

چونکه بازاریابی محتوا همون اکنون و آینده ی بازاریابی اینترنتی است.

 

چرا بازاریابی اینترنتی؟

حالا که می دونید بازاریابی اینترنتی چیه، هنوز هم ممکن است تعجب کنید که چرا هنوز هستن کسایی که ازش استفاده نمی کنن.

بازاریابی اینترنتی بارها و بارها اثبات شده است.

در اینجا آمارهایی به شما ارائه میشه تا به شما کمک کنه بدونید چرا اینترنت یا بازاریابی محتوا نیاز کار شماست:

•تا یکی دو سال دیگه، بازاریابی محتوا به عنوان یک صنعت به ارزش میلیون ها تومن تعیین شده است.

•91 درصد از کسب و کارها نسبت به قدرت بازاریابی اینترنتی متقاعد شدن و اون رو به عنوان یک تاکتیک مهم بازاریابی پذیرفتن.

•بازاریابی محتوا 62 درصد کمتر از بازاریابی سنتی و محیطی هزینه بر میداره. 

•اگه یک کسب و کار کوچک با یک وبلاگ هستید، در 126 درصد رشد رهبری بیشتری نسبت به رقبای بدون وبلاگ خود خواهید داشت.

•اگه شما یه وبلاگ داشته باشید و مطلب در اون منتشر کنید، به احتمال زیاد به طور متوسط 434 درصد صفحات ایندکس شده ی بیشتری در گوگل دریافت خواهید کرد.

 

 

علاوه بر این ها خیلی از کسب و کارهای کوچک بودن که با 99 درصد تمرکز روی بازاریابی محتوا تونستن ارزش مالیشون رو به میلیون ها تومن افزایش بدن. اگه خودتون وقت تولید محتوا ندارید و یا به هر دلیلی فکر می کنید اطلاعات کافی ای در این زمینه ندارید می تونید این کار رو به دارکوب بسپارید.

 

برای بازاریابی محتوا به چه چیزهایی نیاز دارید؟

خب احتمالا شما الان برای این بازاریابی اینترنتی تصمیم به شروع گرفتید. 

باید ایده ی خلاق داشته باشید، ارزش ها رو با مخاطبان خود به اشتراک بذارید و وفاداری تجاری و روابط مشتری ایجاد کنید.

اما حواستون باشه که شما نباید کورکورانه این کار رو انجام بدید؛ اول باید بخش های اصلی بازاریابی اینترنتی موفق رو درک کنید.

این بخش ها شامل استراتژی بازاریابی محتوا است که در ادامه قسمت های اصلی اون رو نام می بریم:

•هدف ها

•ذات برند شما و مخاطب هدف

•کلمات کلیدی و تحقیق و جستجو

•تمرکز بر محتوا

•تولید محتوا

•ارتقا و بهبود محتوا

 

بازاریابی دیجیتالی:

تبلیغات یا بازاریابی دیجیتال به خاطر ارزون بودن و ماندگاری بیشتر طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. این نوع بازاریابی، تبلیغات اینترنتی رو در خود جا میده.

 

10دلیل وجود داره که چرا شما ممکنه به استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز پیدا کنید:

1.مسیر نامشخص

شرکت هایی که بدون استراتژی دیجیتال کار می کنن هدف استراتژیک روشنی برای اونچه که در دنیای دیجیتال میخوان بهش برسن، ندارن.

 

2.عدم شناخت مخاطبان آنلاین یا سهم بازار 

اگه روی تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین مطالعه و تحقیق نشه احتمال داره که نادیده گرفته بشه. مهمتر از اون، شما بازار آنلاین خودتون رو درک نمی کنید. 

 

3.رقبای فعلی و استارت آپی سهم بازار را به دست می گیرند

اگه برای بازاریابی دیجیتال به اندازه ی کافی منابع اختصاص ندید یا از یک رویکرد ad-hoc بدون استراتژی مشخص استفاده کنید، رقبا سهم شما رو از آن خودشون می کنن!

 

4.نداشتن ارزش پیشنهادی آنلاین

ارزش پیشنهادی آنلاین مشتری که به وضوح تعریف شده باشه و برای مشتریان متفاوت شما مناسب باشه به شما کمک میکنه که خدمات آنلاین خودتون رو متمایز کنید و مشتریان فعلی و جدید رو تشویق کنید تا از همون ابتدا با شما در ارتباط باشن و وفادار بمونن.

 

5.عدم شناخت کافی از مشتریان آنلاین خود

اغلب گفته می شود که دنیای دیجیتال " قابل اندازه گیری ترین رسانه" است. اما گوگل آنالیتیکس و مشابه اون فقط به شما حجم بازدید رو می گه، نه احساسات بازدید کننده. شما نیاز به استفاده از ابزارهای دیگر برای مشاهده ی بازخورد کاربران دارید تا بتونید از اون طریق نقاط ضعف خودتون رو بشناسید و رفعشون کنید.

 

6.عدم یکپارچگی

این یک اتفاق رایج در فعالیت های بازاریابی دیجیتال است. خیلی ها موافق این موضوع هستن که رسانه های دیجیتال زمانی که با رسانه های سنتی و کانال های پاسخگو ادغام میشن بهتر کار می کنن. ما همیشه توصیه می کنیم که یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی یکپارچه داشته باشید.

 

7.دیجیتال با توجه به اهمیت آن افراد یا بودجه کافی ندارد

منابع نا كافي برنامه ريزي و اجراي بازاريابي الکترونيکي رو دچار مشکل میکنه و ممكن است كمبود متخصص بازاريابي الكترونيك پاسخگويي به تهديدات رقابتي رو به طور موثر دشوار کنه.

 

8.شما پول و زمان خود را با تکرار هدر می دهید

حتی اگه منابع کافی داشته باشید، ممکن است پول و وقتتون هدر بره. این موضوع در شرکت های بزرگتر که در اون تلاش میشه از ابزارهای مختلف و یا سازمان های مختلف برای انجام کارهای بازاریابی آنلاین مشابه استفاده کرد، بیشتر دیده میشه.

 

9. شما به اندازه کافی برای پیشروی و جلو رفتن چابک نیستید 

اگه به برندهای مطرح آنلاین مثل آمازون، دل، گوگل و تسکو نگاه کنید همه ی اون ها روشی جدید برای کسب و یا حفظ مخاطبان آنلاین خود دارن.

 

10.شما بهینه سازی ندارید

هر شرکتی با یک وبسایت ابزار تجزیه و تحلیل دارن، اما بسیاری از مدیران ارشد اطمینان ندارن که تیم هاشون زمان لازم رو برای بررسی و اقدام در اون ها ایجاد کنن. بنابراین این 10 مشکل اصلی است که میشه از طریق استراتژی به خوبی درک کرد.

 

در نهایت ما شرکت شما رو هوشمند می سازیم و به بهتر شدن نتایج بازاریابی آن از طریق دیجیتالی کردن شرکت کمک می نماییم. مشتریان ما 125% رشد در فروش خود داشته اند و 300% رشد در ترافیک سایت از طریق کلمات کلیدی مرتبط به کسب و کار خود و همینطور کاربران سایت هایی که توسط دارکوب طراحی می شود 125% مدت زمان بیشتری نسبت به سایت قبلی در سایت می مانند.

هوشمند سازی شغلی

بررسی بازار

بررسی جزئیات کاربران اصلی وب سایت شما و رفتارهای خرید آنان در تخصص ماست. این نتایج از بررسی موقعیت کاربران، جمعیت شناختی و بررسی روانشناسانه مشتریان بدست می آید.

بررسی رقابتی

در صورتی که قصد جلو افتادن از سایر رقبا رو دارید، بهتر است بدانید آنها چه کاری انجام می دهند. در بررسی رقبا ما به بررسی روش های گرفتن سیگنال و نحوه گرفتن مشتری توسط آنان می پردازیم.

استراتژی محتوایی

ما روش هایی رو برای آماده سازی محتوا و اطلاعات شرکت در قالب مقاله، ویدئو و تصاویر به شما ارائه می نماییم و شما می بایست با دارکوب در انجام این مهم همکاری کافی را انجام دهید.

بازاریابی جستجو

طبیعی

شرکت شما هر چه سخت کار نماید می بایست در جایی این مطلب منعکس گردد. از سئو و بهینه سازی سایت تعداد بازدید کننده بیشتری از جستجوی کلمات کلیدی مرتبط به کار شما عاید سایت شما می شود.

پولی

دارکوب از طریق خدمات تبلیغات در موتورهای جستجو و سایر سایت های مرتبط به زمینه شغلی شما نیز به افزایش بازدید کننده و مشتریان شما کمک می نماید.

شبکه های اجتماعی

بدون داشتن هدف شبکه اجتماعی خود رو راه اندازی ننمایید. ما به شما در بدست آوردن سیگنال از طریق شبکه های اجتماعی کمک می نماییم. ما با مهمترین اشخاص در زمینه شغلی شما ارتباط برقرار می نماییم و با برقرای این ارتباط به بهبود وضعیت شغلی شما کمک می نماییم .

 

 


توضیحات بازاریابی اینترنتی در ویکی پدیا

24-خرداد-1397

نویسنده این مقاله می باشد که از سال 1381 تا کنون در زمینه طراحی و بهینه سازی وب سایت فعالیت دارد.

شبکه اجتماعی های نویسنده اینستاگرام و لینکدین. پروفایل شرکت در گوگل پلاس

به اشتراک گذاری مطلب در

به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در گوگل پلاس به اشتراک گذاری در توئیتر به اشتراک گذاری در لینکدین

يک نظر بدهيد

موارد ستاره دار الزامی هستند

تماس با ما

info [ at ] joomir.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور )
آموزشگاه طراحی سایت و سئو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد