ساخت وب سایت بهینه سازی شده برای الگوریتم پاندای گوگل ساخت وب سایت بهینه سازی شده برای الگوریتم پاندای گوگل

رتبه این آیتم
ساخت وب سایت بهینه سازی شده برای الگوریتم پاندای گوگل
رتبه 5 در 1 رای از 1 تا 5

در صورتی که قصد طراحی وب سایت را دارید و یا در حال به روز رسانی یک وب سایت هستید می بایست بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و یا همان سئو را در نظر داشته باشید. پادشاه موتورهای جستجو گوگل می باشد که در حدود 65.3% از ترافیک وب از طریق آن انجام می شود.

هدف گوگل ساده می باشد: ارائه دادن نزدیک ترین و دقیق ترین وب سایت به جستجوی کاربر تا حد ممکن می باشد. بنابراین گوگل در سال 2011 الگوریتم جستجوی وب سایت خود را بهینه سازی نمود و آن را پاندا نامگذاری کرد. به روز رسانی پاندای گوگل 12% از نتایج جستجو را تغییر داد که بیشتر از هر به روز رسانی گوگل تا این زمان بوده. در این تغییرات سایت های با کیفیت بسیاری در نتایج گوگل بالا آمدند و وب سایت های کم کیفیتی نیز ار نتایج جستجوی گوگل حذف شدند. حال سوال اینجاست برای آنکه از نظر گوگل سایت با کیفیتی باشیم چه مواردی را می بایست انجام دهیم و یا چه نکاتی را می بایست رعایت نماییم.

سایت را برای کاربان خود طراحی نمایید نه برای موتورهای جستجو

گوگل نرم افزار خود را به گونه ای طراحی نموده که به مانند یک انسان سایت را مرور نماید. در حقیقت گوگل قصد ایجاد یک هوش مصنوعی را دارد که با مانند یک انسان بتواند سایت ها را دسته بندی نماید و کاربران را برای عبارت جستجوی مورد نظر آنها به بهترین سایت ارجاع دهد. به روز رسانی پاندای گوگل بر روی پارامترهای جدیدی بیشتر تمرکز می نماید به مانند مدت زمانی که کاربر در یک صفحه صرف می نماید، تعداد بازدیدهای تک صفحه ای، تعداد بازدید صفحات سایت در یک بازدید و زمان لود شدن وب سایت. این پارامترها به گوگل نتایجی را می دهد به مانند اینکه مثلا در صورتی که مدت زمانی که کاربران در یک صفحه می مانند زیاد باشد یعنی این صفحه برای کاربر مفید بوده و یا در صورتی که صفحاتی از سایت که کاربر بازدید می نماید زیاد باشد یعنی اینکه مطالب مرتبط با جستجوی کاربر در این وب سایت زیاد می باشد. این ها به گوگل نشان می دهند که مطالب سایت شما تا چه حد مفید هستند. برای درک بهتر از نحوه برقراری ارتباط بهتر با کاربر مقالات انگلیسی زیر را مطالعه نمایید:

دیکته صحیح کلمات و گرامر مهم می باشد

برای شما عجیب خواهد بود که تا چه حد وب سایت ها از ضعف دیکته و گرامر رنج می برند. گوگل محتوای سایت ها را از نظر گرامر و دیکته نیز هم چنین بررسی می نماید. Matt Cutts که از نفرات اصلی سئو گوگل می باشد اعلام نموده که سایت ها با کیفیت بالا در سایت های خود گرامر و دیکته کلمات را بیشتر از سایت های بی کیفیت رعایت می نمایند بنابراین رنکینگ مثبتی به سایت های داده می شود که در آنها متن نوشتاری سایت از نظر دیکته و گرامری بهتر رعایت شده.

بر کیفیت محتوا تمرکز نمایید

گوگل محتوا را دوست دارد. سعی نمایید در سایت خود مطالب مفید و بروز در مورد مطلبی که می خواهید از آن در موتورهای جستجو رنک بگیرید ایجاد نمایید. سعی نمایید در زمینه شغلی خود تبدیل به نویسنده ای شوید که سایر کاربران در اینترنت به شما ارجاع می دهند و یا از مطالب شما استفاده می نمایند. گوگل همچنین برای ایجاد مطالب از شما سوالاتی در جهت بهتر ایجاد نمودن مطالب می نماید. در زیر چندین سوال پیشنهادی که می بایست از ایجاد کننده مطلب پرسیده شود آمده:

  • آیا به مطالب این مقاله اعتماد می نمایید؟
  • آیا این مقاله توسط یک متخصص در این زمینه شغلی ایجاد گردیده که کاملا مقاله تخصصی ایجاد گردیده؟
  • آیا این مقاله یک مطلب جدید و موثر ارائه می نماید و یا از سایت های دیگر کپی گردیده؟

به طوری که می بینید شاهد هستید گوگل تا چه میزان در کیفیت مطالب ارائه شده به کاربر حساس می باشد پس در ارائه مطالب مفید و سودمند برای کاربران خود در زمینه کاری خود دقت نمایید.

جهت بهتر نمودن نحوه صحیح نوشتن مقاله مطالب زیر را حتما بخوانید:

از ایجاد تبلیغات زیاد در صفحه اجتناب نمایید

در صورتی که تبلیغات زیادی در سایت خود داشته باشید گوگل گمان می نماید که سایت شما مطلبی برای ارائه شدن ندارد پس سعی نمایید به اندازه تبلیغات سایت های دیگر را در سایت خود قرار دهید.

از مطالب تکراری پرهیز نمایید

وجود مطالب تکراری در سایت باعث می شود گوگل سایت شما را مجازان کند و سایت شما رتبه از دست دهد. بهتر است مطالب سایت شما عناوین و مطالب یکتا داشته باشد و از مطالب تکراری پرهیز نمایید.

کمتر بهتر است

سعی نمایید در سایت خود مطالب بی کیفیت زیاد اضافه ننماید. اضافه نمودن مطالب بی کیفیت زیاد به سایت سبب می شود سایت شما رنک از دست دهید پس سعی نمایید مطالب با کیفیت هر چند کم به سایت خود اضافه نمایید. داشتن صفحات با کیفیت کمتر بهتر است از داشتن یک وب سایت بزرگ پر از مطالب بی کیفیت پس مطالب بی کیفیت سایت خود را حتما حذف نمایید.

کد نویسی سایت خود را با کیفیت انجام دهید

نه تنها مطالب سایت شما می بایست با کیفیت باشد بلکه کد نویسی صفحات سایت شما می بایست بر طبق استانداردها باشد می بایست سایت خود را به صورت دایو بیس طراحی نموده و کد نویسی صفحات سایت خود را در سایت چک کننده w3c صفحات سایت بررسی نمایید. جهت بررسی کیفیت کد نویسی سایت خود به سایت W3C Markup Validation Service مراجعه نمایید.

جهت افزایش دانش در زمینه بهتر نمودن کد نویسی صفحات مطالب زیر خوانده شود:

 نتیجه

سعی نماید در سایت خود مطالب مفید و سودمند برای کاربران در زمینه شغلی خود ایجاد نموده تا کاربران سایت شما و مدت زمانی که در سایت هستند افزایش یابد. در کد نویسی صفحات سایت دقت نمایید تا صفحات سایت شما به صورت استاندارد ایجاد شده باشد در صورتی که این دو مورد را رعایت نموده باشید حتما وضعیت شما در موتورهای جستجو بهتر خواهد شد.

13-اسفند-1392

نویسنده این مقاله می باشد که از سال 1381 تا کنون در زمینه طراحی و بهینه سازی وب سایت فعالیت دارد.

شبکه اجتماعی های نویسنده اینستاگرام و لینکدین.

به اشتراک گذاری مطلب در

به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در توئیتر به اشتراک گذاری در لینکدین

1 نظر

  • Farza33d33 دوشنبه, 10 آذر 1393 00:08 پست شده توسط Farza33d33

    سلام عزیزان

يک نظر بدهيد

موارد ستاره دار الزامی هستند

طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد.
دارای مجوز از (سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران) ، (رتبه 4 شورای عالی انفورماتیک کشور) ، (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
آموزشگاه طراحی سایت و سئو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد
دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد